Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню

Зимове зберігання хризантем

Багато хто з людей вважають, що хризантеми переносять зими без всякої сторонньої допомоги. Але насправді, якщо за ними заздалегідь не попіклуватися, вони можуть не перезимувати. Тому, якщо ви хочете щоб квіти радували вас ще довгі роки, потрібно попіклуватися про їх захист.

Підготовка хризантем до їх зберігання

Існують різні способи, щодо зберігання хризантем взимку. Їх можна розділити на два основних, це зберігання в приміщенні, та залишення їх у відкритому грунті. Наприклад, хризантеми мають вибір щодо зберігання, на відміну від жоржин. Деякі садівники для підстрахування частину рослин викопують та зберігають в приміщенні, а іншу частину залишають у грунті підстригаючи.

Для того, щоб обрати яким способом скористатись, впливає декілька факторів:


  • кліматичні умови. Для більшості сортів хризантем, навіть самі сніжні зими не страшні. Набагато гірше, якщо зима волога, безсніжна або ж з різкими перепадами температур. В такому випадку дуже важко зберегти її від відмерзання.
  • сорт хризантем. Існують такі види хризантем які є теплолюбивими. Такі рослини залишають у відкритому грунті, але при умові, що в регіоні теплі, м’які зими.

В осінній період хризантеми починають підготовлювати вже в перших незначних заморозків. Рослина повинна встигнути загартуватися. А вже після перших приморозків, її обрізають, залишаючи лише «пеньок».

Зимування хризантем

Є декілька варіантів, як правильно зберігати хризантему в грунті на зиму:


  • мульчування. Цей спосіб підходить для морозостійких сортів хризантем, а вже при наступанні перших морозів рослину вкривають.
  • конструювання для хризантеми. Цей спосіб є більш надійним, особливо тоді коли зими є досить непередбачувані. Для цього навкруги рослини ставлять опори, а вже зверху накриваються дошкою або шифером. Потім, залишається тільки вкрити укривним матеріалом. Це потрібно робити так, щоб рослина мала змогу дихати.
  • зимування хризантем в траншеях. Для такого способу, потрібно готуватися заздалегідь. Траншею викопують глибиною до пів метра, та при перших заморозках хризантему викопують разом з комом землі та поміщають на зимування густими рядами. Вкривають їх дошками, а також укривним матеріалом.

Викопування хризантем на зиму

Такий спосіб, є найкращий, адже так формується сильний кущ, вони рідше хворіють, раніше зацвітають. Також, є можливість прослідкувати за їх зберіганням: чи не підсихають вони, чи не підгнивають, чи не випрівають, в іншому випадку їх можна підлити або обробити фунгіцидом.

Місця для зберігання виконаних хризантем можуть бути погріб, підвал, гараж, веранда. Іх поміщають в спеціально підготовлені ящики. Там повинен знаходитись шар піску з торфом. Одразу після викопки, та переміщення рослин в ящики, одразу ховати їх не потрібно, нехай деякий час постоять на холоді. Приміщення повинно бути світле, так рослина не буде втрачати своїх якостей.

Це ї є основні правила, щодо зберігання хризантем взимку. Головне – потрібно слідкувати за перепадами температури та вологи. Якщо ви все правильно зробите, та забезпечите належний догляд – тоді рослини вас будуть радувати ще довго.