Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню

Ожина

Артикул: 160-031
72.00 грн
Ягідна культура

Ежевика "Торнфри", 0,5л - 2л

68.00 грн - 68.00 грн
Ягідна культура

Ежевика "Блэк Сатин", 2 года

Артикул: 160-029
72.00 грн
Ягідна культура

Ожина Смутстем, 2 года

Артикул: 160-032
Ягідна культура

Ожина Логанберрі, 2 года

Артикул: 160-030
Ягідна культура

Ежевика "Оркан" 0,5л-1.5л

45.00 грн - 63.00 грн


Відгуки

Ежевика "Торнфри", 0,5л - 2л
Ежевика "Оркан" 0,5л-1.5л
Ежевика "Торнфри", 0,5л - 2л

Ожина - корисна і смачна ягода

Ожина - це чагарник з потужною кореневою системою, пагони якого можуть бути посипані колючими шипами або без них. Її бочкоподібні ягоди застосовують як начинку для пирогів, роблять з них мармелад і лікер. За складом вітамінів та інших корисних для організму людини елементів культура значно перевершує малину.
У народній медицині знайшли застосування не тільки кисло-солодкі ягоди, а й інші частини рослини. Відвар з листя і коріння допомагає загоювати рани, знімати запалення. Свіжа ожина добре зміцнює імунітет, сприяє обміну речовин і застосовується для лікування захворювань нирок.
У нашому інтернет-магазині ви можете купити зимостійкі саджанці по доступній ціні. А відвідавши наш садовий центр в Києві, ви дізнаєтеся багато корисного про застосування культури, особливостях її вирощування.

Які сорти ожини воліють садівники України?

Саджанці ягідних культур не тільки прикрашають собою присадибні ділянки, а й дарують своїм власникам смачні і соковиті плоди. У наших широтах багато хто віддає перевагу наступним сортам:
  • «Торнфрі».
Він був отриманий в 1966 році в США. Назва вказує на повну відсутність колючок на стеблах. Тому догляд за кореневою системою і гілками не заподіює дискомфорту. Врожайність дорослих саджанців перевершує кущі малини в кілька разів і становить близько 20 кг. Пагони цієї ожини можуть досягати 4-5 м у висоту, якщо ви не будете їх своєчасно обрізати. Щоб кущ не втратив форму і його гілки не сильно хилилися до землі на початку серпня під вагою ягід, необхідно створити опору для культури. Висадка на сонці сприяє кращому розвитку рослини, додаючи його плодам солодощі.
  • «Оркан».
Цей сорт виростає до 2, 5 м у висоту, а його кучеряві пагони також не мають шипів. Він був зареєстрований в Польщі в 1998 році. Циліндричні плоди мають чорне забарвлення, дозрівають в кінці червня. А до появи ягід прямостоячі пагони прикрашають великі білі квіти. У нашому магазині ви можете купити якісний посадковий матеріал, висадивши  на добре дренованому грунті ви зберете багатий урожай. Ця ожина не вимагає укриття на зиму, якщо температура не опуститься нижче -24 ° С.

У чому складність догляду за саджанцями ягідних культур?

Ожина досить невибаглива до умов посадки. У ямку глибиною до 40 см потрібно перед висадкою покласти перепрілий гній (5-6 кг) і трохи фосфатних і калійних добрив. Культура не виносить перезволоження, тому не потребує частого поливу.

Але формування саджанців недосвідченому садівникові може заподіяти чимало клопоту. Оскільки пагони можуть переплітатися, необхідно витримувати відстань 3-3,5 м між кущами. Щоб полегшити збір урожаю і догляд за ожиною, часто використовують віялову або канатну форми.

Молоді пагони необхідно відокремлювати від плодоносних гілок і направляти їх зростання в потрібну сторону. Після того, як ви зберете весь урожай, слід видалити старі гілки і обрізати слабкі верхівки нових. Важливо проводити таку процедуру через рік.

Весняна обрізка покликана прибрати надмірно довгі стебла, залишивши на кожному кущі по 5-6 плодоносних пагонів. Їх врожаю ягід буде цілком достатньо особистого використання та продажу.