Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню

Манжетка

Трав'яниста рослина

Манжетка обыкновенная С3л

Артикул: 30-247
65.00 грн
Трав'яниста рослина

Манжетка м'яка С3л

Артикул: 30-241

Манжетка - ідеальний варіант для декоративного садівництва

Манжетка отримала свою назву завдяки своєрідній формі листочків, які нагадують рукава вишуканого одягу аристократів. У народі відомо й інше ім'я цього багатолітника - «сльоза богів». Рано вранці ви можете побачити розсип дрібних крапельок по краю листка і одну велику в його центрі. Вони ефектно переливаються на сонці всілякими квітами, створюючи атмосферу чарівного саду.

Ландшафтні дизайнери цінують культуру ще і за її невибагливість. Якщо ви хочете купити посадковий матеріал для прикраси своєї ділянки, то відвідайте наш садовий центр у Києві. Крім того, весь асортимент рослин представлений в інтернет-магазині Garden House.

Що являє собою манжетка

Багаторічники цього виду відомі своєю декоративністю, тому в останні роки все більше садівників вдається до послуг цієї культури для створення обрамлення доріжок на присадибних ділянках або різних композицій з трав'янистих рослин.

Стебло «манжети звичайною» не перевищує 40 см у висоту. Різьблені краї листочків оригінальної форми мають смарагдово-зелене забарвлення. Блідо-жовті невеликі квіточки, зібрані в парасольки, з'являються на початку літа і тримаються до осені.

Сорт «м'якої» манжетки характеризується більш великими листками і квітами, які утворюють сферичні кущі висотою до 30 см. З червня по серпень розміри кущика збільшуються вдвічі за рахунок зеленувато-жовтих квіток. Вони піднімаються над кроною на довгих квітконіжках, утворюючи легку накидку.

В Україні ця рослина ще не отримала такого широкого розповсюдження як в Англії, де жоден розкішний сад або міксбордер не обходиться без цієї культури.

Створюємо оптимальні умови для посадки

Саджанці добре приживаються на багатих органікою суглинках. Їх висадка в бідну грунт може послужити причиною появи борошнистої роси. Крім того, рослина віддає перевагу:
  • Сонячні ділянки або півтінь. У сильно притінку культура втратить свою привабливість.
  • Помірний полив в літній період. Велика кількість вологи може привести до загнивання коренів.
  • Мульчування торфом на зиму в молодому віці. Також природним укриттям від морозів для саджанців служать відмерлі, але не видалені листя рослини.
Якщо ви покладете багато перегною або компосту в посадкову яму, то на наступні 2-3 роки можете забути про підгодівлі манжетки. Досвідчені садівники стверджують, що кущики не втрачають свого шикарного вигляду без пересадки 10 років і більше.

Кілька підказок для створення ідеального дизайну

Вибираючи манжетку для свого саду, ви можете:
  • Згладити контрасти в квітниках, якщо бутони розташованих на них квітів яскраві і сильно відрізняються один від одного по окрасу.
  • Використовувати саджанці на передньому плані півоній, флоксів та інших культур, щоб приховати голі стебла рослин.
  • Створити постійний ансамбль на своїй ділянці, оскільки манжетка швидко розростається і перешкоджає появі бур'янів.
У магазині Garden House ви можете купити якісний посадковий матеріал, який не доставить вам проблем з доглядом за ним. Продаж саджанців здійснюється в контейнерах, тому ви без зусиль довезете кущики до місця висадки не пошкодивши їх. Доступна ціна на культури в Garden House дозволяє придбати різні варіанти і створити свій унікальний декор саду.