Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню

Малина

Контейнер:
Ягідна культура

Малина "Зюгана", 0,5-2 л

53.00 грн - 54.00 грн
44.00 грн - 60.00 грн
Контейнер:
Ягідна культура

Малина "Примара", 0,5л - 2 л

32.00 грн - 56.00 грн
Ягідна культура

Малина "Олл Голд", 2 роки

Артикул: 160-069
Артикул: 80-082
Артикул: 160-074
Артикул: 160-174
Ягідна культура

Малина "Атлант", 2 л

Артикул: 80-039
Контейнер:
44.00 грн - 74.00 грн


Відгуки

Малина "Геракл", 0,5л - 2л
Малина "Зюгана", 0,5-2 л
Малина "Брусвяна", від саджанець 2 роки до 2 л

Ще з самого дитинства нас супроводжує смак та аромат малини. Саме з неї роблять найкорисніше варення, яке допомагає при застуді. Яскраво червоні, солодкі ягоди так і ваблять, а маленькі рученята тягнуться до них не даючи навіть достигнути.

Тому практично кожен хоче мати на своїй ділянці цю смачну та неймовірно корисну ягоду.

В нашому інтернет-магазині Ви знайдете широкий асортимент малини, який поділяється на  крупноплідні сорти, ремонтантні («Брусилівський стандарт»), з плодами жовтого забарвлення(«Ранкова роса», «Ярославна» та ін.) , безшипі («Примара»).  Також Ви зможете обрати для себе рослини потрібного віку, починаючи з саджанців і закінчуючи дорослими рослинами, що вже плодоносять в горщиках.

Вибір ділянки

Малина дуже світлолюбна рослина, тому до вибору ділянки де вона ростиме треба підійти з великою відповідальністю, адже від цього на пряму залежить її врожайність.

Малина не любить вітру, тому ділянка має бути захищена від протягів. Ряди малини краще розмістити з півночі на південь або з північного-сходу на південний-захід.

Малині підходять різні види грунтів, але найкраще вона ростиме на вологому, але  добре дренованому легко суглинистому й родючому грунті. Малину також можна садити на піщаних і супіщаних грунтах, але тоді кожного року  треба обов’язково вносити велику кількість органічних добрив і регулярно зрошувати рослини.

Посадка малини

Посадка малини весною і восени проводиться практично однаково.

Ділянку під малину треба готувати завчасно, за 2-3 тижні, вона має бути очищена від бур’янів і з підготованими лунками.

Малину садять двома способами: в ями або траншеї. Гарно себе зарекомендував траншейний спосіб, хоч він більш трудомісткий при влаштуванні, але на далі він полегшує догляд за рослинами (полив, удобрення, прополка та ін.)  Траншея має бути завширшки 60 см і 40 см в глибину. На дно треба помістити компост товщиною приблизно 10 см.

Коріння треба рівномірно розподілити по дну ями. Щоб грунт щільно прилягав до коріння, при засипці ямки саджанець злегка підсмикують і одночасно втоптують грунт навколо нього. Правильно посаджений саджанець не повинен, при легкому підсмикуванні, витягуватися з грунту.

Відстань між саджанцями має бути близько 45 см. Їх бажано обрізати на висоту 20-25 см від землі, це дозволить отримати кращий врожай.

Після посадки рослини необхідно полити, а лунки замульчувати. Якщо стоїть суха погода, то полив повторюють.

Догляд за малиною

Для гарного  розвитку малини потрібна достатня кількість води і поживних речовин. Тому підживлення малини треба проводити щорічно, і при потребі зрошувати.

Між рядами розпушування проводять на глибину до 10-12 см, а в самих рядах - на 6-8 см. Також протягом літнього сезону варто повторно розпушувати і прополювати грунт, але вже на глибину до 5-6см. Потребу обробки ґрунту можна визначати за появою жорсткої кірки або великої кількості бур'янів.

 На зиму ділянку готують так: перекопують міжряддя на глибину до 15 см, а самі ряди до 10 см, дуже важливо при цьому не пошкодити основні, так звані скелетні корені. Перекопування рядів рекомендують робити вилами, що б менше пошкоджувати коріння малини.

 Мульчування ділянки –  буде ефективним способом підвищення врожайності та зниження трудових витрат на обробку грунту. При догляді за малиною, пророслі крізь шар мульчі бур'яни варто видаляти відразу ж, до того як вони встигнуть вкоренитися.  

Пагони малини з моменту посадки до перших плодів ростуть два роки. За перший рік вони повністю виростають, а в кінці сезону в них зароджуються плодові бруньки. На другий рік ці пагони успішно плодоносять і в кінці сезону засихають. При зборі врожаю сухі пагони варто вирізати біля самої основи. Дану роботу не рекомендують відкладати на осінь або весну. Якщо зробити чистку влітку, то тим самим ви створите сприятливі умови для зростання молодих малинових пагонів «перволіток» або як їх ще називають пагонів заміщення. Ранньою весною молоді пагони варто трохи вкоротити на 15-20см (до першої великої добре розвиненої бруньки) завдяки цьому краще будуть розвиватися бічні гілки, й підвищиться врожайність. Так само обрізання додає стійкості паросткам, і під час плодоношення вони не будуть стелитися по землі. 

Збір достиглих плодів проводиться з мірою їх дозрівання. Плоди малини дуже ніжні і погано зберігаються, тому, ні в якому разі не допускається перезрівання, урожай потрібно збирати своєчасно.

 Після висадки на новому місці малина росте до 15-20 років, але продуктивний період практично для всіх сортів малини це 12-13 років не більше. До цього часу кореневище малини старіє, пагони стають більш дрібними, врожайність падає.

Розмноження малини

 За сприятливих умов розмноження малини відбувається вегетативно кореневими відростками, так само якщо кущ досить потужний, можна його просто поділити. Як матеріал для посадки восени або ранньою весною потрібно відібрати найсильніші рослини, товщина пагона повинна бути не менше 1см, так само ці відростки повинні мати густу мичкувату кореневу систему.