Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню

Катальпа


Катальпа, або Небесне дерево - гідна прикраса саду

Ще в першій половині ХХ століття катальпу можна було побачити в спеціальних закритих приміщеннях ботанічних садів. Завдяки активній роботі селекціонерів, в наші дні ця рослина адаптована під кліматичні умови більшої частини Європи. До того ж, це листяне дерево висаджують на відкритому грунті для озеленення міських вулиць або приватних садів. Його вишуканий вигляд здатний докорінно змінити ландшафтний дизайн, надавши йому шику і розкоші.

Екзотичне дерево-букет

Кілька століть тому катальпа була привезена з східній частині Північної Америки до Європи. Також вона відома в Китаї та Японії. Але її саджанці відмінно приживаються і в умовах наших широт. Вони непогано переносять зими, швидко ростуть і люблять сонячне світло. Ця красива рослина має велике листя й пишні суцвіття, приємно пахучі в період цвітіння. У зимовий час на їх місці утворюються плоди - стручки, що досягають до 45 см в довжину і не опадає при заморозках. Саме дерево невисоке, має злегка вигнутий стовбур зі світлою зморшкуватою корою.

Популярні сорти

На сьогоднішній день відомо близько 10 різновидів катальпи. З них в нашій країні вирощується тільки 4. Найбільш популярними з них вважаються два основних сорти - катальпа чудова і бігонієвидна(звичайна), що відрізняються формою і забарвленням листя, а також інтенсивністю росту. Їх можна купити в садових магазинах, які займаються вирощуванням цих видів рослин.

Успішна посадка і правильний догляд

Для того щоб саджанці катальпи перетворилися в доросла пахуче дерево, необхідно враховувати такі особливості:
  • Перед посадкою коріння цієї рослини потрібно добре просочити водою, а посадкову ямку наповнити органікою та піском.
  • Це листяне дерево хоч і витримує морози, однак погано переносить протяги. Дуже любить світло і вологу.
  • Його можна висаджувати як на заміських ділянках з чистим повітрям, так і в міських умовах з великою загазованістю.
  • Воно практично не піддається хворобам і впливу шкідників.
  • Ідеально поєднується з магноліями, дубами і павлонія. Також його можна розмістити як солітера на алеї або газоні.
  • Якщо ви вирішили висадити декілька дерев в ряд, залиште між ними близько 5 метрів вільного простору. Для декоративних цілей відмінно підійде катальпа бігнонієвидна завдяки своєму невеликому розміру і кулястої формі.
  • Грунт, в якій вона буде рости, потрібно добре дренувати.
  • Оптимальна регулярність поливу в літній період - 1 раз на тиждень. При великих засухах слід використовувати близько 2 відер води на одну рослину.
Садовий інтернет-магазин Garden House пропонує продаж якісного посадкового матеріалу в Києві з доставкою в будь-який інший місто України. У нас ви зможете купити саджанці катальпи за помірною ціною. Для того щоб оформити покупку, вам необхідно заповнити просту форму замовлення, або зв'язатися з нашим представником за вказаними на нашому сайті телефонами.