Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню

Бузина

Декоративний чагарник

Бузина Вариегата, С3

Артикул: 30-387
115.00 грн
Листвяний чагарник

Бузина чорна, 25-30 см

Артикул: 60-002
Цвітучий чагарник

Бузина черная 'Black Lace', 90-100 см

Артикул: 10-159
Декоративний чагарник

Бузина чорна «Блек Бьюті», С2 20-30 см

Артикул: 30-373
Декоративний чагарник

Бузина чорна «Aurea», 40-60 см

Артикул: 30-351


Відгуки

Бузина чорна «Aurea», 40-60 см
Бузина чорна «Aurea», 40-60 см

Бузина - пишна прикраса для саду

Краса бузини і її корисні властивості здавна привернули увагу жителів Європи і південного заходу Азії. Тому її використовують і як лікарська сировина, і як елемент декору присадибних ділянок. У природних умовах цей листяний і квітучий чагарник часто можна зустріти на берегах річок і в лісах. Але висадити саджанці можна практично на будь-якому типі грунту. Завдяки цьому, воно широко поширене в різних регіонах України.

Основні характеристики рослини

Серед численних сортів даного чагарнику найбільш популярною вважається чорна бузина. Вона являє собою невелике багаторічне дерево або кущ, висотою від 5 до 9 метрів в залежності від особливостей сорту. Має супротивні, черешкові листя, загострені на кінчиках. Її суцвіття відомі завдяки своєму запашному аромату і ніжно-білому забарвленні. Плоди цієї рослини - це ягоди чорно-фіолетового кольору. Дозрівають вони в серпні-вересні.

Деякі корисні властивості

На відміну від отруйної червоної бузини, чорна ось уже кілька тисячоліть активно застосовується в народній медицині. В якості лікарської сировини виступають плоди і суцвіття цього чагарнику, рідше - гілки, кора або коріння. Їх використовують при лікуванні простудних захворювань, як протизапальний, потогінний і бактерицидний засіб. В силу того, що деякі частини цієї рослини містять токсини, вживати їх потрібно з обережністю. А краще - купити готові препарати на основі бузини в фітоаптеках або спеціальних магазинах.

Від вирощування до збору врожаю

Посадка і догляд за бузиною не являють особливої ​​складності. Але хоча цей листяний і квітучий чагарник невибагливий, при його вирощуванні все ж слід дотримуватися деяких правил:
  • Для посадки на постійне місце краще використовувати однорічні саджанці.
  • Їх потрібно регулярно поливати, поки вони не почнуть активно рости.
  • Висаджувати цю рослину можна і на сонці, і в тіні. Бажано, щоб грунт був родючого і вологого, з низьким вмістом піску і кислот.
  • Дорослі кущі потребують помірного поливу в залежності від погодних умов.
  • Органічні добрива вносять у ґрунт навесні або в червні. Ранньою осінню рекомендують робити це до завершення листопаду.
  • Рослина добре переносить сильні морози, хоча іноді пагони можуть підмерзати. Його потрібно розміщувати в місцях, які оптимально захищені від холодних вітрів. Молоді деревця на зиму садівники радять підгортати і накривати.
  • Обрізка старих гілок абсолютно нешкідлива, так як бузина швидко відновлює пагони після даної процедури.
Середня тривалість життя цієї рослини - 60 років.

Garden House- помічник садівника

Наш інтернет-магазин Garden House спеціалізується на продажі посадкового матеріалу. Ми пропонуємо своїм клієнтам купити високоякісні саджанці бузини за низькою ціною, вибравши відповідні примірники у нашому каталозі. Замовити доставку в Києві та інших містах можна, зателефонувавши нам за контактним телефоном.