Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню

Горіх

Артикул: 70-043

Волоський горіх - дерево, посаджене на століття

Історія волоського горіха сягає своїм корінням в глибоку старовину. Як і багато саджанців плодових дерев, він був привезений до нас торговцями з Середньої Азії через Грецію, від чого і отримав в народі таку назву. Плоди цієї рослини недарма називали їжею богатирів. Вони містять безліч корисних для імунітету речовин. Порода деревини горіха завжди представляла інтерес для ремісників, тому її здавна застосовували в теслярській справі.

Дерево життя

Середній вік цієї багаторічної рослини становить 400 років. Воно досить високе - може досягати до 20-30 метрів. Для нього характерна розлога крона, що необхідно врахувати при посадці саджанців цього дерева в саду. Його великі за розміром листки складаються з декількох пар витягнутих листочків до 8-9 см в довжину. Горіх має тичинкові квітки, зібрані в сережки, і маточне - розташовані окремо на верхівках гілок. Плоди є кістянки з товстою шкіркою, яка при їх дозріванні лопається. Кісточка при цьому сама не відкривається.

Що потрібно знати про посадку цього дерева?

Якщо ви збираєтеся купити горіх для вирощування в своєму саду, то повинні знати про кілька важливих особливостях його посадки:
  • Будучи гірською рослиною, він відмінно переносить заморозки.
  • Широка розлога крона формується у нього при регулярному сонячному освітленні.
  • Це дерево не любить залягань недалеко від поверхні грунтові води.
  • Для нього відмінно підійдуть вологі грунти з суглинистим складом.
  • Висаджуючи кілька саджанців, залиште між ними відстань в 4-5 метрів. На схилах їх можна розміщувати ближче один до одного.
  • Якщо шар родючої землі малий, місце для посадки удобрюють органікою.
Висаджуючи горіх, потрібно подбати про правильне розміщення його бічних коренів - вони повинні бути спрямовані горизонтально. Верхні корінці потрібно помістити на 7-8 см від поверхні.

Обрізка пагонів, підживлення і полив

Догляд за цим деревом також нескладний. Він припускає:

  • Відсутність обов'язкової обрізки гілок для формування крони. Якщо все ж необхідність у видаленні пагонів є, то краще виробляти її влітку. Обрізають гілку, залишаючи від неї сучок 6-7 см в довжину. Через рік його зріз замазують звичайним садовим варом.
  • Активний полив навесні і влітку. Молоді саджанці поливають 2 рази на місяць. На кожне дерево потрібно близько 2-3 відер води. Якщо висота горіха - більше 4-5 метрів, поливати його можна рідше.
  • Добриво грунту навесні і восени. У квітні-травні рослину підживлюють азотними добривами (за винятком перших 3 років плодоношення, коли їх не застосовують зовсім), а перед оранкою восени - фосфорні та калійні.
Як тільки шкірка на плодах починає лущитися, їх збирають. Після цього їх тиждень тримають в підвалі, а потім - очищають.

Магазин Garden House - вигідний продаж саджанців плодових дерев у Києві

Звертайтеся в інтернет-магазин GardenHouse, і ви зможете купити горіх для своєї присадибної ділянки, а також замовити доставку в будь-яке місто України.

Наші ціни і асортимент - мрія будь-якого садівника!