Яскрава зима в саду
Зима, інколи, може нагнітати, також, це той період часу, коли навкруги все стає одноманітним. В саду хочеться все змінити, та надати декілька яскравих ноток. І це реально зробити. Існують такі рослини, які дійсно можуть виділятися серед інших культур саме в зимовий час.
Кущі з виткими гілками
Є такі рослини, які навіть після того як скидають своє листя, можуть мати досить гарний вигляд, і здатні прикрасити вашу ділянку. Це такі рослини як горішник Конторта та Верба Маньчжурська.
Горішник, вважається досить невибагливою рослиною, чудово може рости, як на сонці, так і півтіні, надає перевагу вапняковим грунтам. В зимовий період горішник виглядає досить привабливо – гілки покручені, коричневого кольору, має їстівні плоди – що додає йому додаткових переваг.
Верба, є невисоким деревцем зі скрученими по спіралі гілками. Вони оливкового забарвлення, інколи червоні, в залежності він положення сонця. Рослина любить сонячні ділянки, інколи півтінь. Щодо грунту, то варто обирати нейтральну або ж злегка кислу.
Гілки з декоративною окрасою
Цікавим є те, що прикрасити ваш сад можуть не лише покручені гілки, а і ті які мають декоративну окрасу. Найкращим таким представником, вважається білий кизил та верба біла. Цікавими є також кизил MidwinterFire, який має гілки оранжевого кольору, та верба з фіолетовими.
Верба буває не тільки білого кольору, а і з голубим відтінком. У ліквідамбра смолонистого кора сірого кольору, здавалося б звичайний, але має досить цікаву структуру. Листя, червоного забарвлення, на гілках тримається досить довго. Нажаль, він погано переносить довгі морози.
Зимова зелень
По-справжньому зеленим, ваш сад може виглядати взимку, якщо в ньому висадити кущі та дерева з вічнозеленим листям. Це можуть бути такі рослини, як падуб, самшит, бересклет. Окрасою ділянки можуть стати і хвойні: тис, ялівець, сосна, туя, ялина.
Ялина голуба та біла, японська модрина, стають майже синіми під час морозів, це додасть додаткової незвичності в ваш сад. Але висадивши їх в тінь, вони втрачають свою незвичну окрасу.
На багатьох кущах та деревах, можуть ще довго залишатися яскраві плоди, навіть після опадання листя. Такі рослини мають не лише декоративний ефект в саду, а і можуть привабити птахів, які допомагають боротися з шкідниками. Найбільш яскравим кольором в такий період, є червоний. Досить відомим представником вважається барбарис Тунберга. Також, з оранжевими або ж, з жовтими плодами є піраканта. Сині плоди у магонії падуболистної, фіолетові плоди у красивоплодника (його можна рідко зустріти, адже він не є морозостійким)
Квітучі декоративні рослини взимку
Не так часто можна зустріти квітучі рослини взимку. Але все ж таки, такі є. Це може бути морозник чорний. Він може цвісти в грудні при -8С. Інша така рослиною, кущ химонант, цвіте він блідно-жовтими ароматними квітами. Білі квіточки, з досить сильним ароматом мають жимолость Пурпуса, жовті гамелліс Молліс. Досить цікавим представником є жасмін голоквітковий з білими квітками. Кизил чоловічий має жовте суцвіття, та є зовсім не вибагливою рослиною.
Декоративні трави
Якщо мова йде про збагачення саду , то можна відмітити вічнозелені трави. Це можуть бути осока варієгата, вона є досить цікавою завдяки своєму декоративному, зеленому листі з білими полосками.
Отже, підводячи підсумки, можна сміло сказати, що сад може прекрасно виглядати в будь яку пору року. Головне правильно підібрати рослини, які будуть цвісти в потрібен для вас період часу. А грамотне їх висаджування зробить ваш сад особливим та індивідуальним.