Розмноження плодово-ягідних культур
Як відомо, всі плодові та ягідні рослини, живуть досить довго, вони є
багаторічниками та щорічно можуть давати врожай.
Культурні сорти рослин, найчастіше розмножують вегетативним шляхом, тобто
прививкою, живцями, пагонами. Чому використовують саме такий спосіб? Тому що,
при сім`яному розмноженні деякі корисні властивості культурного
сорту передаються по спадковості, а при такому виді вони можуть передатися не
повністю.
Плодово-ягідні рослини, можна поділити на декілька груп, в залежності від
характеру їх росту: чагарникові, напівчагарникові, трав`янисті та деревовидні.
Чагарникові рослини прийнято називати ті у яких розвивається не один, а декілька багаторічних пагонів, які відходять від їх основи. До такої групи рослин можна віднести такі культури: аґрус, смородину, деякі форми вишні та сливи, а також інші.
Напівчагарникові можна назвати ті рослини, у яких після зимування зберігаються дерев`яниста частина стебла, яка відмирає після плодоношення, а коріння у них багаторічне. До таких рослин можна віднести малину, ожину та інші.
Представники рослин які відносяться до трав`янистих це полуниця, суниця, журавлина та інші. Характерною особливістю для цього виду рослин є те, що їх стебла живуть один вегетаційний період.
Представники дерев`янистої форми це рослини у яких є центральний стовбур (стебло), який являє собою проміжну ланку між основними гілками та кореневою системою.
Плодово-ягідні рослини є досить складними за своїм складом, вони складаються з стебла, коріння, бруньок, плодів, квітів та насіння. Під час росту рослини, всі ці складові виконують певні функції, тому їх будово досить різна. Незважаючи на це, розвиваються вони в тісному взаємозв`язку.
Для того щоб, навчитися керувати розвитком та ростом ягідних та плодових рослин, наземною частиною так і кореневою системою, потрібно орієнтуватись в їх будові та функціях, які виконують ті чи інші частини рослини. Коренева частина рослини – це розгалужена мережа малих та великих коренів, які проникають в землю в різних напрямках. За допомогою коренів, рослина добуває з землі воду, та розчинені в ній мінеральні речовини, які необхідні розвитку та росту. По судинах коріння, ці речовини попадають до листя через стебло та гілки. Уже потім вони наповнені вуглекислим газом повітря, під впливом сонячного проміння сонця, перетворюються в пластичні речовини, які рухаються назад до росту стебла та коріння. Від міцності розвитку кореневої системи, залежить ріст, розвиток, довговічність та врожайність плодової рослини.