Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню
  • Правила посадки плодових дерев весною

Правила посадки плодових дерев весною

В наш час дуже гостро стоїть питання здорового харчування, екологічно чистих фруктів й овочів, без ГМО та нітратів.  І якщо ви маєте присадибну ділянку то з легкістю можете влаштувати там город чи фруктовий сад, й радувати себе і своїх рідних корисними та свіжими овочами та фруктами.
 
Щоб створити гарний плодовий сад, який буде радувати Вас своїми плодами й естетичним виглядом, треба знати деякі правила. В цій статті детально буде описана посадка плодових дерев весною, адже від неї залежить подальший ріст рослини.

Саджанці плодових деревслід висаджувати в період їхнього спокою, а саме - до розпускання бруньок.
Обираючи саджанці звертайте увагу не на довжину ствола (його слід буде обрізати), а на розмір та стан кореневої системи.

Як садити?

Посадкову яму бажано підготувати завчасно – адже земля має встигнути осісти. Розміри посадових ям для кісточкових порід (алича, слива, черешня, абрикос, вишня) десь 60 см глибиною і в діаметрі 40 см. Насіннєві породи (яблуня, груша) садять в ями 80 см глибиною, 60-80 см в діаметрі.

Термін посадки плодових дерев

Восени та навесні садять рослини з відкритою кореневою системою, саджанці ж в горщиках ( із закритою кореневою системою) висаджувати можна практично весь рік, адже їх коренева система не пошкоджується при пересадці.

Дренаж

На ділянках, де високий рівень підводних вод, бажано зробити дренаж. Для цього в дні посадкової ями буром роблять канал на глибину 1-1,5 м, в який насипають щебінь, гальку або биту цеглу. Для груші та яблуні максимальна висота ґрунтових вод - 1,5 м, для сливи і вишні - 1,0 м.


Посадкова яма

Землю ділять на дві частини - верхній родючий шар (приблизно 20 см) та нижній. Дно ями рихлять десь на 15 см. Посадкову яму заповнюють десь на 1/3 сумішшю родючого грунту, верхній родючий шар або спеціально куплений субстрат. На одну посадочну яму вносять 3-4 відра перегною, 1-1,5 кг суперфосфату, 150-200 г сірчанокислого калію і 1 кг деревної золи. За необхідності в центр ями забивають кіл, який має підніматися над ямою приблизно на 50-60 см або й вище, він необхідний для підв’язки саджанця. Далі в яму насипають землю у вигляді гірки, приблизно на 2/3 (це для рослин з голою кореневою системою), на гірці рівномірно розподіляють коріння саджанця, так щоб коренева шийка була на 4-5 см вище рівня ями. Обережно засипають кореневу систему родючою землею, заповнюють пустоти і втоптують, за необхідності підсипаючи землю. 

Для рослин із закритою кореневою системою грунт в яму насипають рівно на дно ями, щоб ком можна було поставити рівно, і коренева шийка має залишатися при цьому вище рівня посадкової ями. Далі яму засипають грунтом і втоптують, роблять лунку. Полити треба відразу  з розрахунку 3 - 4 відра на дерево. Порожнечі, що утворювалися при цьому, засипати пухкою землею. Повторно полити треба через тиждень. При засушливій погоді дерева поливають 2 - 3 рази на тиждень. Пристовбурні кола треба розпушувати та очищати від бур’янів.

Як і навіщо обрізати садженці?


Після того як посадка дерев плодових закінчена, слід обрізати верхівку саджанця, на 1/3 або 1/4, залежно від його висоти,  це забезпечить закладку формування правильної форми крони.

Роблять це добре нагостреним садовим ножем, зріз має починатися на рівні нижньої частини бруньки і закінчується над її верхівкою. Саджанці грецького (волоського) горіха не обрізають після посадки. При гарному догляді саджанці плодових дерев вже в перший рік посадки дають приріст пагонів до 40 - 60 см. У таких дерев закладають крону з подальшим її формуванням.

Фруктовий сад – буде радувати вас рясним весняним цвітінням, смачними та екологічно чистими плодами, а також тим, що створений він Вашими власними руками.