Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню

Чому жовтіє сосна?

Висаджування хвойних рослин, на теперішній час, стало досить популярним серед дачників. Розмістивши поодиноке дерево, неподалік від будинку, ви зможете прикрашати живу красуню на новорічні свята. Але буває таке, що благополучно посаджене дерево, починає жовтіти (точніше голочки в сосни). Чому ж саме так?

Правила при висадці сосни:

Як відомо, сосна вважається вічнозеленим деревом, тому помітивши, що голки починають жовтіти, починаємо хвилюватися за дерево. Тому, основним є правильна посадка рослини.


  • Купуючи сосну, потрібно звертати увагу на інтенсивність її окраски. Хвоя повинна бути зеленою, а коріння обгорнуте в вологий матеріал з густою сіткою.
  • Ділянку для висадки рослини потрібно вибрати світлу, простору, адже сосна є світлолюбивим деревом.
  • Грунт повинен бути легкий, рихлий, та з високим вмістом  піску.
  • При висадці рослини слідкуємо за тим, щоб не була пошкоджена коренева система.
  • Після висадки, землю над корінням прикриваємо мульчою, це додатково захистить рослину.

Чому жовтіє сосна восени?

Притримуючись всіх правил при посадці, інколи буває, що сосна може пожовтіти. Але не варто хвилюватись. Вся справа в тому, що термін життя хвої складає приблизно 3-5 років, після того відбувається їх заміна. Відживша хвоя осипається, та гілки можуть повністю оголитись. Якщо, колір змінюється біля стовбура внизу, це є звичайним явищем, але коли при цьому залишаються зелені верхні гілочки. Якщо ж в осінній період, сосна пожовтіла до половини – це є нормальним. Спеціалісти радять, проводити зрізку засохлих гілок, підрізуючи їх як найблище до стовбура.


Чому жовтіє сосна влітку?

Якщо, пожовтіння сосни припало на літній період, або ж якщо восени вона пожовтіла більше ніж на половину, це є першим тривожним сигналом. Не приймаючи ніяких мір, як наслідок дерево може загинути. Перш за все, коли рослина поміняла колір, це говорить про те, що їй не достатньо вологи. Особливо від цього страждають ще молоді рослини. Хоч їх не потрібно поливати часто, але полив повинен бути достатнім. Це краще робити в першій половині дня. Спеціалісти радять більше зволожувати восени, для того щоб підготувати її до зими, адже часто молоді деревця гинуть не і-за морозів, а від того, що їм не достатня вологість в грунті. Вже в старшому віці, вони стають більш засухостійкими, коли їх коренева система проникає глибоко в землю.

Рудий відтінок у сосни.

Якщо у сосни стає незвично рудий відтінок, який не притаманний здоровим рослинам, це означає що на рослину напали шкідники, такі як короїди та лубоїди. При таких симптомах, дерево можна врятувати, використовуючи інсектициди. Але, якщо пошкодження вже надто велике варто запросити спеціаліста.

Будь яке дерево, при правильній посадці, та правильному подальшому догляді за ним, не повинно приносити вам проблем. Знаючи тонкості різних видів рослин, ви без проблем виростите будь яке дерево у себе в саду.