Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню

Зелений балкон

Жителям мегаполісу, в спекотний літній день, так хочеться хоч невеликий куточок природи, оазис серед бетонних гір. Тому зимові сади, оранжереї, вертикальне озеленення та озеленення балконів останнім часом стають дуже популярними.

              

Є безліч варіантів оздоблення і озеленення балкону. Все залежить від Ваших стилістичних вподобань і розташування лоджії.

    

Для озеленення балкону найчастіше використовують однорічні квіти, які яскраво квітнуть протягом всього сезону, але на наступний рік треба висаджувати нові. Найпопулярніші однорічні рослини для балкону: сурфінії, бегонії, агератум, айстри, віола, настурція, чорнобривці.

                           

Також на літній період можна перенести кімнатні рослини. Це можуть бути як пальми, фікуси, драцени, монстера, спатифілум, кала, гибіскус, олеандр, герані так і сукуленти (кактуси, заміокулькас (доларове дерево), крассула (грошове дерево)).

             

Дуже ефектно виглядають балкони та тераси заплетені ліанами (виноградом плодовим чи декоративним, трояндами, жимолостю, клематісами, текомою, арістолохією, гліцинією). Цей тип озеленення не лише декоративний, але й функціональний, захищає від вітру та сонця.

                                            

Дизайн балкону чудово прикрасять троянди патіо, крупнолисті гортензії та азалії вони погано почувають себе в кімнаті, через сухість повітря, але радують безперервним цвітінням на відкритому повітрі.

   

На балконі також можна зробити куток з прянощами. Висадити в декоративні горщики чи в білі вінтажні ящички: чебрець, лаванду, м’яту, мелісу, орегано, базилік, розмарин. Так Ви створити не лише гарний вигляд балкону, але й чудовий аромат, а також матимете свіжу зелень, яку можна використовувати для приготування страв чи чаю.

   

Декоративний город – ще одна ідея, що зробить оригінальним дизайн лоджії. Декоративна капуста, перець, базилік та салат різних сортів і забарвленнь, петрушка, кріп, помідори чері та кущові огірки і це ще не весь перелік овочів та трав, що може рости у Вас за вікном.

     

Сукуленти ще не дуже поширені в озеленені не лише балконів, але й садів. Це все пов’язано із забобонами та їх розповсюдженням на кладовищі. Але це все абсурдні нісенітниці. Насправді це просто колодязь для озеленення міст. Сукуленти включають в свій рід безліч рослин, які відрізняються як формою, кольором, цвітінням так і розміром. Одні з найпоширеніших представників у нас в Україні це очитки (седуми) та молодила. Всі сукуленти вирізняються надзвичайною посухостійкістю, потребують великої кількості сонячного проміння.

    

Чомусь не заслужено обділені у нас увагою – злаки. Хоча за кордоном вони складають основну групу рослин в озелененні міст, терас, балконів та дахів. Вони лишаються декоративними як влітку так і взимку. Міскантуси, осоки, костриці, райграси, імперата та ін.

                    

Садові рослини, кущі та дерева, особливо хвойні, – можуть використовуватися в озелененні балкону, якщо дозволяє місце. Вони лишатимуться декоративними весь рік. Взимку туї та ялівці треба зв’язувати, щоб їх не поламав сніг, а горщики утеплювати (кутати), щоб рослини гарно перезимували та радували на наступний рік.

              

Однією з нових і незвичних ідей є розміщення газону на балконі. 

                         

Балкон, при правильному підході до озеленення, може стати улюбленим місцем в будинку для Вашої родини. Головне при виборі рослин звертати увагу на їхні потреби, світло, тінь, півтінь, вимоги до вологи, при цьому не забуваючи про їхнє поєднання між собою.