Червоний колір в дизайні вашого саду
Червоний колір, має досить сильний вплив на людину. В собі він може поєднувати, пристрасть та експресивність, яскравість та палаючість, цей колір повен радості життя. Якщо, ви хочете створити настрій у себе на ділянці, хочете привернути увагу оточуючих, тоді вам варто подумати про квітник в червоних тонах.
Обираємо червоний колір
Мало хто обирає, червоний колір в композиція свого саду, тому що, він здається занадто яскравим та викликаючим. Але це не так! Насправді ж, цей колір, ми досить часто можемо зустріти в живій природі. Він чудово гармонує з зеленими рослинами та його видно на великій відстані. Як чудово виглядають яскраво червоні поля з маків, а поодинокі квіти одразу кидаються в очі, серед інших насаджень.
Взагалі, червоний колір, в житті людини, відіграє досить важливу роль. А саме, на різні свята, ми обираємо квіти такого забарвлення, адже він символізує кохання, підкреслює всю важливість свята, та створює гарний настрій. Червоний колір, як і багато інших спонукають до нових дій. В садах східних країн, рослини червоного кольору використовують в якості акценту.
Створюючи композиції, в яких повинен бути присутній червоний колір, потрібно враховувати деякі особливості. Насичені, яскраві кольори візуально зменшують простір, особливо це можна помітити в садках з малою територією. Червоний колір, часто привертає увагу на себе в будь якій композиції, томі інші рослини можуть бути не зовсім помітними. Але і забагато таких рослин, також не є добрим, адже вони можуть визивати відчуття тривоги та роздратування. Такий яскравий колір, ніколи не використовують в якості завіс. Набагато краще, він буде виглядати зблизька, тому непоганим варіантом буде висадити рослини червоного кольору на передньому плані вашого квітника.
Відтінки червоного, можуть бути досить різними. Існує різна варіація такого кольору. Це може бути: яскраво-червоний, темно-червоний, світло-червоний, червоно-рожевий, пурпурно-червоний, вишневий, малиновий, рубіновий та багато інших. В червоно - вогняних кольорах, можна створювати килимові композиції, партери, масиви, групи, клумби, міксбордери, можна висаджувати рослини, з червоним листям та квітами в контейнери.
Інколи, ландшафтні дизайнери, розроблюють свої композиції в монохромній гаммі. Це можуть бути рослини з одного виду та сорту. Найкраще, це помітно в масивах або ж бордюрах з тюльпанів, бегоній, троянд. Але все ж, частіше використовують, такі комбінації, в яких зберігається лише колір, але самі квіти різні по розміріх. Такі квітники, особливо привабливо виглядатимуть в міксбордерах з різномітними рослинами. Також, можна створити таку композицію, яка буде радувати вас своїм безперервним цвітінням, з весни до осені.
Червоний колір, може швидко втомлювати, тому краще буде поєднувати його з іншими кольорами. Чудово виглядатимуть червоні листки в поєднанні з зеленим, білим, так вони зможуть доповнювати один одного. Можливе і з жовтими, рожевими, оранжевими, бордовими, тобто з однієї кольорової гамми. Але найкраще, поєднувати потрібно, не більше ніж два кольори.
Які ж рослини червоного кольору
Червоного забарвлення можуть мати як і самі квіти, так і стебла, листя та плоди. Ранньою весною, червоніють прекрасні тюльпани та гіацинти. Цікавий факт, що восени деякі рослини, із-за прохолодної погоди можуть змінювати колір листків в червоний. Це такі наприклад, як бадан, ревінь, магонія.
Найбільший вибір червоних насаджень, припадають на літні та осінні місяці. Це можуть бути як однорічні так і багаторічники. Найкращими представниками є: бегонія, петунія, канни, гвоздики, люпини, лапчатка, гладіолуси, лілії, мак та ще надзвичайно велика кількість представників червоних.
В кущів та дерев також можуть бути листя червоного забарвлення: слива, клен, яблуня, бересклет, вишні, аронія. Плоди також прикрашають своїм кольором шипшину, яблуню, горобину, кизильник. Червонуваті стебла можуть бути в дерена білого.