Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню

Карликова сосна в дизайні

Дивлячись на сади, можна замітити, що для хвойних рослин, виділяють досить багато місця, також їх часто використовують в ландшафтному дизайні, тому що вони декоративні в любу пору року.

В той період, коли на листяних деревах та кущах немає вже листя та квітів, то хвойні рослини будуть радувати вас, своїми блакитними, зеленими та сизими голками. Серед таких як ялівці, тиси, ялини – сосна займає почесне місце.

Звичайно ж , можна знайти в лісі молоденьке деревце сосни, та пересадити його до себе на ділянку, але ж ви не зможете вгадати яким воно виросте. Тому, варто обирати сортові дерева, які можна придбати в садових центрах або розсадниках.

Можливо, через деякий період часу, в невеликому саду, може вирости велике дерево з голим стеблом та несиметричною кроною. Карликова сосна, дозволить вам, не турбуватись за такі неприємності.

Існує велика різновидність сосни, та в дикій природі вони можуть досягати до 50 м заввишки, та з діаметром крони до 12 м, тоді, як карликові сосни, в порівнянні з ними, досягають від 0,5 м до 2 м.

Є такі види карликової сосни:

  • Сосна кедрова
  • Сосна звичайна
  • Сосна гірська
  • Сосна Веймутова

Існує декілька відмінностей, які відрізняють карликову сосну від високорослої, а саме відмінність не лише у розмірах, а і інша форми крони та окраса хвої.

Варто відзначити, що основною відмінністю є те, що приріст в рік у карликових сосен, набагато менший ніж у звичайних. Наприклад, маленька сосна може в рік виростати до 5 см, а високоросла аж до 50 см.

Сосна Веймутова, має багато різних карликових різновидностей. Одним з самих мініатюрних,  можна вважати сорт Minima. Ця сосна росте у формі малнького куща, та досягає ввисоту не більше пів метра, та по мірі свого зростання, крона може мати подушковидну форму діаметром до 1,5 м. Має досить густу та зелену хвою, до кінця літа набуває блакитного відтінку. Найкраще, карликова сосна Minima, буде дивитися в ландшафтному дизайні схилів, альпійських гірок та японських садків.


Досить непоганим сортом, вважається сосна «Макипон». Вона вирізняється не лише своєю мініатюрністю, а і має майже симетричну шаровидну крону з непомітною верхівкою. Вона має довгу та м’яку хвою, яка закрашена в блакитно-зелений колір. Це ідеальний варіант для невеликих територій, також може чудово виглядати як одинока рослина – солітер, так і в групі з іншими хвойними рослинами.

Сорт карликової сосни «Мопс», вирізняється своїм дуже скромним приростом, а саме, навіть через 10 років, її розміри досягають не більше 0,5 м як в висоту так і в ширину. З цього можна зробити висновок, що сосна має кулясту форму крони. Хвоя зелена, але має блакитний відтінок. Її можна вирощувати в контейнерах, адже є досить не вибагливою рослиною.

Також, існують такі сорти сосни, у яких хвоя міняє своє забарвлення в залежності від пори року. Це може бути від яскраво зеленого до золотисто-жовтого кольору.

Всі карликові види сосен є невибагливими, та можуть стати окрасою будь якого саду. Але все ж для гарного росту потрібно притримуватись певних правил при їх висадці.

Посадка карликової сосни

Більшість сосен, прагнуть до сонячного світла, та карликові види не є виключенням . Для їх кращого росту, потрібно виділити добре освітлювальну частину саду. Враховуючи їхні особливості росту, карликові не бояться вітрів, добре переносять морське повітря.

Наступним фактором, для правильної висадки є хороший склад, щільність та кислотність грунту. Щодо щільності, то потрібні суглинні та супіщані грунти. Для такої рослини, не підійдуть кислі грунти, якщо ж такі є, тоді варто внести крейду, і це може вирішити вашу проблему.

Перед тим, як висаджувати сосну, потрібно підготувати для неї посадкову яму, а також ділянку звільнити від непотрібного бур’яну. Розмір самої ями, залежить від розміру кореневої системи  посадкового матеріалу.

Висаджувати карликові сосни можна весною, після того як розтане весь сніг, та розмерзнеться земля, або ж восени. Не варто це робити влітку, адже коріння у хвойних рослин досить чутливе до пересихання.

Важливо, знати який саме сорт ви обираєте, та купувати в перевірених садових центрах, щоб потім на вашій ділянці не виросла великоросла сосна.

Догляд за карликовою сосною

Після першої посадки, рослина потребує регулярного поливу та внесення мінеральних добрив. Органічні добавляти не потрібно, їм достатньо хвої, яка опала. Потрібно не допускати розростання бур`янів, та регулярно робити прополку перед деревцем. Дорослі дерева не бояться холодів, а от молоді саджанці варто оберігати взимку від прямого сонячного світла.

Багато з різновидностей сосни, потребують формованої обрізки. Це можна зробити в кінці травня, та всі роботи потрібно закінчити вже до середини червня. Щодо формування крони, то ви можете надавати форму будь яку, або ж просто притримувати її в акуратному, доглянутому вигляді.


Карликові сосни, дуже хороші і тим, що вони стійкі до захворювань, але якщо несприятливі умови, то вони можуть страждати від них.  

При бажанні карликові сосни, можна вирощувати не тільки в відкритому грунті, а і в контейнерах або ж, як бонсай. Обирати вам самим, якою саме сосну ви хочете бачити у себе на ділянці.