Як вибрати саджанці плодових дерев?
У багатьох людей є дача, і мало де зустрінеш земельну ділянку на якій не було б жодного плодового дерева. І на пустій, свіжозрізаній дачній садибі в першу чергу власники садять плодові дерева: такі рідні вже всім нам яблуні, сливи, груши, абрикоси, черешні, персики. Сучасні сорти дозволяють отримувати врожай вже на другий-третій рік після того як ваш улюблений саджанець поселиться у вашому саду. А різноманітність сортів забезпечує вибір плодових дерев на різний смак колір і розмір.
Міцні і здорові плодові саджанці - запорука хорошого врожаю в майбутньому. При виборі підходящих зразків варто враховувати ступінь розвитку кореневої системи, кількість бокових пагонів та їх довжину, вік саджанця.
Коли потрібно висаджувати саджанці плодових дерев
Дерева потрібно висаджувати в період спокою – весною до розпускання бруньок і осінню по закінченню росту.
Який саджанець краще обрати?
До того як ви відправитесь купувати саджанці, необхідно розрахувати необхідну вам кількість. Потрібно враховувати , що сад росте на одному місці багато років і дерева не повинні затіняти один одного. Садити потрібно з «запасом»- нажаль це традиційна помилка садівника початківця. Так, саджанці малі, але пройде декілька років і дерева які виростуть будуть заважати один одному. Купуючи саджанці потрібно уважно слідкувати за якістю саджанців, виключаючи рослини з механічними пошкодженнями коренів, крони, стовбура. Коренева система виставлених на продаж саджанців повинна бути в землі або хоча б прикрити мішковиною.
Як зберегти саджанець до посадки?
Зразу після придбання саджанця слідкуйте за тим щоб корінь був достатньо зволоженим. Якщо ви не зразу будете їх висаджувати, а будете тримати його в квартирі знайдіть прохолодне місце і також слідкуйте за вологістю кореневої системи. Тримати коріння в воді (повністю) не варто, адже вони можуть задихнутись і почнуть підгнивати.
Підготовка саджанця до висадки!
Перед висадкою дерева, потрібно обрізати пошкодженні кінці коренів до здорової тканини. За пару годин до висадки замочіть кореневу систему саджанця в воді. Це допоможе тонким корінцям розправитись і набрати в себе в воду. Таким чином підготовлені корінці після висадки легше всмоктують вологу, яка знаходиться в грунті.
Догляд за молодими саджанцями!
Перші декілька тижнів потрібно слідкувати за тим, щоб деревця знаходились в тому ж положенні що і при висадці. У молодих дерев тонка і легкопошкоджуюча кора. Щоб захистити саджанці від сонячних опіків, механічних пошкоджень і паразитів, обробіть стовбури розчином мідного купоросу і побіліть садовим білилом.
Коріння молодих дерев розміщені близько до поверхні землі. Вони не можуть доставати воду з глибини. В літні жаркі дні старайтесь не допускати пересихання пристовбурного круга. Не лінуйтесь лишній раз добре полити деревце, а якщо можливо замульчувати грунт торфом, тирсою, дрібно рубленою корою або іншим рихлим матеріалом.