Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню
  • Екологічно чистий сад вашої мрії

Екологічно чистий сад вашої мрії

Все більше набирає популярності, в наш час, створення екологічно чистих садів (еко-садів). Те що це є модною тенденцією, це не зовсім так. Це більш за все вибір людей, які не хочуть бачити на своїх ділянках шаблонні рослини, а надають перевагу неповторній чистоті та свіжості недоторканої природи. Також, екологічний ландшафтний дизайн, це спосіб зробити свій сад незвичайно декоративним та унікальним у своїй неповторюваності.

Що ж особливого в еко-дизайні?

Екологічний дизайн, досить сильно відрізняється від звичного ландшафтного дизайну. Перш за все, потрібно відкинути ті думки, що екологічно чистий сад, це територія яка поросла дикими рослинами, та зовсім не потребує догляду. Зазвичай, в еко-дизайні використовуються декор та матеріали природнього походження, які можна зустріти в дикій природі, але це зовсім не означає що їм не потрібен правильний догляд. Просто цей догляд є дещо своєрідним. Тим не менше, ви можете і розмістити у себе на ділянці і такі живі острівці, які суттєво відрізняються від «дикої природи».

Загалом, екологічно чистий сад, це дещо більше, ніж просто оформлення, це цілісна, самодостатня екосистема, у якій присутні та гармонійно існують дрібні тварини, птахи, комахи.

Створюємо екологічно чистий сад

Щодо процесу створення екологічного ландшафтного дизайну, то він суттєво відрізняється від традиційного способу облаштування ділянки. Перш за все, щоб втілити в життя традиційний ландшафтний дизайн, потрібно все розпочинати з самого початку. Сюди входить очищення ділянки, вирівняння її, розмітка території і т. д. А от для того, щоб створити еко-сад нічого такого робити не потрібно – перед ним існують зовсім інші задачі.

Першою задачею, є те що потрібно постаратись не втручатись в сам рельєф, який створювала сама природа, винятками може бути тільки ті виїмки або горбки, які приносять великі незручності. Якщо ж все таки виникає необхідність щось змінити, то краще обійтися тільки деякими коригуваннями незручними ділянками.

Якщо присутня на ділянці деяка водойма, то ні в якому разі не потрібно від неї відмовлятися. Ідеальним буде для природного дизайну, це невелике болото з ряскою. Згодом в ньому поселяться жабки, і не виключенням є те що, воно може притягувати пернатих друзів, це створить повноцінну, загальну картину природного середовища.

Щодо рослинності, то на ділянці де має буди еко – дизайн, також варто все зберегти в такому виді як всі і зростало, воно і буде вашим фундаментом для формування флори еко-саду. Якщо жви все таки, хотіли б добавити в дизайн нових мешканців, тоді це потрібно робити поступово, заздалегідь знаючи, чи буде тій чи іншій рослині там комфортно зростати серед інших корінних жителів. Таким способом, ви зможете дещо відкоригувати вже існуючого ландшафту. Потрібно більшу увагу привернути при виборі культурних рослин. Це пояснюється тим, що рослини які зростають у дикій природі стійкі до хвороб та шкідників, чого не скажеш про спеціально вирощені екземпляри.

Потрібно пам’ятати, що в екологічно чистому саду, не повинно бути хімічних препаратів, тому рослини, які ви надумаєте висаджувати, повинні бути сумісні з тією середою, в яку ви захочете їх поселити.

Не менш важливим декором, для створення еко-ландшафту є доріжки. Важливо, щоб вони були створені із природнього матеріалу. Сюди можуть підійти пісок, галька, дерев’яні зрізи. Доріжки не повинні бути чіткими та рівними, вони мають вписуватись в загальну картину. На перших порах, ви можете обійтись і без них, а уже потім прокласти по тих слідах які уже утворились від частої ходьби.

На рахунок садових меблів та декору, він також повинен бути виготовлений із природніх матеріалів. Звичайно ж, буде краще виглядати якась гарно вигнута деревина, ані ж антична статуя. Якщо деякі елементи потрібно обробити, тоді краще використовувати те, що не буде шкодити екології.

Що ж повинно зростати в еко-саді?

Формувати флору, яка повинна бути присутньою на ділянці, з врахуванням екології в ландшафті, потрібно з тих рослин які притаманні дикій природі. Звичайно ж, ніхто вам не заборонить висаджувати якусь власну екзотику, але обов’язково дивіться чи гармонійно вони будуть виглядати серед інших рослин та чи зможуть вони там зростати.

Спеціалісти радять, при підборі рослин враховувати особливості екосистеми, яку ви хочете влаштувати в своєму саду.

Якщо ви бажаєте привернути птахів до своєї ділянки, тоді обирайте ті рослини які стануть для них домівкою та кормом. До таких можна віднести всі хвойні дерева, а також каштан, береза, а також різні види ясеня. Укриття та їду птахам також дадуть кущі та ліани, такі як зимовий виноград, калина, аронія. Обов’язково залиште місце і для листя де воно буде перегнивати, це також приверне увагу птахів.

Якщо ви хочете бачити багато метеликів, бджілок тоді варто висадити рослини, які виробляють нектар, це може бути малина, бузина, жимолость. Також, не забувайте і про квіти – очиток, буркун, мати і мачуха, василки.

Ділянка з еко-садком ідеально підійде для вирощування лікарських рослин. Представниками «зеленої аптеки» можуть бути ромашка, шипшина, звіробій, м’ята,і вони прекрасно адаптуються в такій природі.

Підводячи підсумки, ми бачимо, що для створення екологічного саду може підійти безліч рослин, вибір залишається за вами, що саме ви б хотіли бачити у себе на ділянці. 

Який же догляд за еко-ділянкою?

Можливо, здасться, що для такої еко-ділянки, зовсім не потрібен догляд, але це є помилковим. Хоч він і є частиною дикої природи, йому також потрібен правильний догляд, хоча б тому, що це є також ландшафтний дизайн, хоч і з екологічним нахилом.

Загалом, для того, щоб підтримувати порядок, потрібно виконувати ряд заходів такі як і при звичайному ландшафті. Це обрізання сухого гілля, стрижка трави, згрібання опавшого листя, чищення ставку. Також потрібно слідкувати за ростом та розмноженням рослин, видаляючи непотрібні пагони. Не допускайте, щоб природа захопила надто великі масштаби, дозволяйте їй рости там де ви цього хочете.

Якщо говорити про естетику еко-саду, то природа може не вгадати ваших уподобань, тому потрібно самому втілювати свої побажання. Ви можете висаджувати правильні рослини, створюючи певні композиції.

Чарівність еко-саду та дикої природи

Чиста екологія, ландшафт в дикій природі, так і манить людей з великих мегаполісів та шумних загазованих міст. Не даремно багато хто виривається в ліс, для того, щоб зарядитися його енергією, та подихати свіжим повітрям. Сама задумка еко-саду створена для тих людей, які бажають частіше відчувати шум природи то поринати в її запахи.