Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню

Гібрид вишні та черешні

Багато людей, задаються питанням, як правильно вирощувати, потім доглядати, та чим опиляти гібриди черешні та вишні, або їх ще називають, ДЮКи.

Ці гібриди, були виведені давно, але в нас вони набрали популярності тільки тепер. В деяких людей, в садах, зустрічаються такі під назвою «черевишня», а деякі купували їх, як просто новий сорт вишні, незнаючи, що це гібриди черешні та вишні.

В загальному, ДЮКи досить невибагливі рослини. Вони набагато менше хворіють різними хворобами, якими уражаються вишні, ягоди більш крупніші – це вони запозичили від черешні, а зимостійкість - від вишні.  В собі вони поєднали всі хороші характеристики взяті від своїх «батьків». На вигляд ДЮКи відрізняються від вишні тим, що у них більший розмір листа, з більш темною окраскою, та мають крупніші та солодші плоди.

Але, є декілька основних моментів, про яких обов’язково потрібно знати садівникам. Вони є самобезплідні, і один одного не запиляють. Також, і вишню з черешнею вони не запиляють. Щодо опилення, ДЮКів в розсадниках, там де їх вирощують, проводили експеременти, висаджуючи на великих територіях вишні та черешні, бажаючи визначити, що ж краще може запилити гібрид. По закінченню експеременту, визначилось, що там де зростає 160 сортів вишні та 80 сортів черешні, гібриди прекрасно розвивались та цвіли. В результаті вияснилось, що їх добре запиляють як черешні, так і вишні.

На рахунок морозостійкості ДЮКів, то вони набагато витриваліші чим черешні, але менш стійкі ніж вишні.

Сорти гібридів для вирощування

На сьогоднішній день вже винайдена велика кількість різних сортів гібридів вишні та черешні, які можуть давати гарний врожай та які є морозостійкими.

Найпопулярнішими сортами серед ДЮКів це:

  • Ночка
  • Чудо-вишня
  • Ксения
  • Тургеневская 

ДЮК: догляд та посадка

Висаджувати гібриди потрібно в плодовитий та слабокислий грунт. Місце повинно бути гарно освітленим сонячним світлом та обов’язково захищеним від вітру. Неможна молоді саджанцівисаджувати в низинах, адже взимку там може накопичуватись холодне повітря. Висаджуючи саджанці, потрібно їх помістити в яму, з органічними добривами. Якщо у вас занадто кислий грунт, тоді до нього потрібно додати добрива з вапном. Висаджуючи декілька гібридів, відстань між ними повинна бути не менше ніж 5 м один від одного. Кореневу шийку заглиблювати не потрібно, адже її заглиблення може призвести до загибелі рослини. Одразу після висадки, бажано сформувати крону, обрізавши бокові гілки. Як було вище сказано, при висадці пам’ятайте, що більшість гібридів є самобезплідними, та не можуть запилювати один одного.

Для того щоб, ДЮКи давали хороший врожай, потрібно подбати про його правильне вирощування. Частої підкормки, ця рослина не потребує, адже це може визвати прискорення росту. В осінній період, буде достатнім перекопувати пристовбурове коло та злегка його мульчувати. Молоді саджанці потребують посиленого догляду, а саме  в частому та достатньому поливі. А також, в захисті від шкідників - для цього взимку, дерева укривають мішковиною або снігом.

Дотримуючись простих правил, ви зможете виростити у себе чудове дерево, яке буде вам давати великий та хороший врожай.

Декілька слів  про користь ДЮКа

Плоди мають хорошу м’якоть, яка володіє бактерицидними властивостями. Сік з плодів, підвищує апетит, корисний при артритах. Також, запобігають росту та розвитку ракових пухлин. В 100 грамах свіжих плодів міститься: 0,5 г жирів, 0,8 г білків та всього 50 калорій.