Кам’яна гірка в Вашому саду
Кам’янисті сади – це один з поширених прийомів озеленення, що поєднує рослини й камені.
Останнім часом дуже зросла зацікавленість кам’янистими садами, адже вони мають багато переваг:декоративність,компактність та невибагливість. Важливимє те, що кам’янистий сад дозволяє розмістити велику кількість різновидів рослин на невеликій площі.
У практиці ландшафтного проектуванняєдекілька видів кам’янистих садових форм, зумовлених кліматом, географічним положенням, типом рослинності. Найчастіше зустрічаються:
- альпінарії
- рокарії.
Альпійський сад (альпінарій) – це штучна гірка із каменю, призначена для демонстрації рослин, що ростуть в горах. Висаджують виключно рослини високогірної флори, яскравого але недовгого цвітіння. Специфіка альпінарію – це демонстрація краси й різноманітності гірських альпійських рослин. В альпінаріях не можна змішувати альпійські, лучні,польові рослини й садові сорти. Альпінарій є гармонійним поєднаннямживої і мертвої природи: низькорослих рослин, каменю і води.
Він має органічно вписуватися в навколишнє середовище. Для цього треба обрати сонячне місце з гарно дренованим ґрунтом. По можливості, альпінарій має бути зорієнтований на схід або на південний схід. У таких експозиціях можна створити умови, звичні для більшості гірських рослин. У південних експозиціях умови будуть сприятливі для рослин, які гарно переносять прямі сонячні промені. Менш придатні для альпінарію схили північногорозташування.
Рокарій, (кам’янистий сад, скельний сад) – садова композиція, що імітує природний гірський ландшафт і створена з карликових дерев та чагарників, трав’янистих декоративних рослин, каміння та інших інертних матеріалів. На відміну від альпінарію, рокарій дає більшу свободу для вибору будівельного і рослинного матеріалу, дозволяє споруджувати різні доріжки, підпірні стінки, в щілинах між якими можуть рости невеликі, повзучі рослини.
Створення кам’янистого саду
Оформлення кам’янистого саду треба починати з підготовки поверхні ділянки. Зняти верхній шар грунту, заглиблення заповнити дренажним матеріалом (галькою, щебенем, гравієм, битою цеглою). Дренаж є важливим компонентом при облаштуванні гірки, оскільки всі гірські рослини не переносять застою води. На дренаж наносять шар землі. Кращим субстратом є легка піщана або суглиниста земля з гарною водо- та повітропроникністю.Наступним етапом є розташування каміння: бажано добирати великі камені, для гірки використовувати лише один вид каміння, характерний для даної місцевості (доломіт, піщаник, вапняки з плоскою поверхнею і нейтральним забарвленням тощо). Досить природно виглядає каміння, поверхня якого вивітрилася, вкриласялишайниками або мохом. Розкладають каміння паралельно до поверхні ділянки і заглиблюють на 1/3 їх висоти. З часом землю навколо них ущільнюють, заповнюють всі щілини і добре поливають. Таку роботу краще здійснювати восени, щоб до весни земля на ділянці осіла і можна було завершити декоративні роботи та висадку рослин, без шкоди для них.
Оформлення кам’янистих гірок – це велике мистецтво і трудомісткий процес, який потребує гармонійного поєднання каміння, рослин і води. І в цьому Вам допоможуть спеціалісти нашого садового центру.