Главное меню
Ірга - користь і краса, дані природою
Якщо на вашій присадибній ділянці досі не посаджена ірга, обов'язково обзаведіться цією дивовижною рослиною. Це невисокий листяний і квітучий чагарник з неймовірно корисними плодами. При цьому вирощувати його досить просто, адже він невибагливий до типу грунту і температурного режиму. Його популярність на Україні стрімко зростає. Ця рослина сьогодні затребувана не тільки як елемент садового дизайну, але і як лікарська сировина.
Чудова гостя у вашому саду
Більшість видів ірги відомі як плодово-ягідні, медоносні та декоративні рослини. У помірних широтах цей кущ росте довго, адже його саджанці приживаються при різних природних умовах. В кінці травня - початку квітня на чагарнику розпускаються білі та кремові суцвіття, з яких у липні-серпні розвиваються плоди синього або червоно-фіолетового кольору. Вони являють собою великі ягоди, що формою нагадують яблука. Листя овальне, темно- або блідо-зелені влітку і червоні восени.
Корисні властивості
Як народний лікарський засіб ірга застосовується з давнини. Своїми цілющими властивостями відомі листя, кора і плоди цього чагарнику. Їх вживають при лікуванні діареї, ангіни, гіповітамінозу, серцево-судинних захворювань, хвороб нирок, печінки і нервової системи. Також їх застосовують як загальнозміцнюючий засіб. Сьогодні продаж препаратів на основі ірги здійснюють багато фітоаптек і спеціальні магазини, де і можна купити дану сировину. Проте краще мати цю корисну рослину на своїй присадибній ділянці. У цьому випадку ви будете щорічно збирати великий урожай корисних ягід.
Садівникові на замітку
Невибаглива ірга спокійно приживається навіть на самих бідних грунтах, практично при будь-яких кліматичних умовах, а також стійка до шкідників і захворювань. Однак, як і за будь-якою іншою рослиною, за нею потрібно регулярно доглядати. Важливо пам'ятати про наступне:
- Цей чагарник не любить заболоченності, тому його саджанці потрібно розміщувати в тих місцях, де стоячі грунтові води знаходяться на 2-3 метри вглиб.
- Удобрювати цю рослину краще органікою. Вносити мінеральні та азотні добрива можна в період цвітіння, а після нього - калійні та фосфорні. При цьому не потрібно зловживати їх кількістю.
- Щоосені землю навколо нього перекопують приблизно на 1/3 метра.
- Коріння цього листяного і квітучого чагарника знаходяться глибоко, тому відсутня необхідність в частому поливі. Навесні і влітку рекомендується поливати не тільки підставу, але також крону і ягоди, щоб збити з них пил.
- Обрізка для ірги потрібна, інакше вона буде занадто велика у висоту, і збір плодів стане проблематичним. До того ж ця міра необхідна і для проріджування чагарнику, що, в свою чергу, підвищить врожайність.
Ви можете купити саджанці ірги, вирощені в садовому центрі Garden House, за доступною ціною. Виберіть підходящий для вас сорт в каталозі нашого інтернет-магазину і замовте його доставку в м. Києві або інші регіони України.