Китайський ялівець - красивий і невимогливий довгожитель
Китайський ялівець, завдяки своїй конусоподібній кроні і оптимальній висоті дорослого дерева (від 20 м до 25 м), часто використовується при створенні паркових алей і обрамленні периметра садової ділянки. У різних сортів хвоя може нагадувати голки або невеликі лусочки, а її забарвлення змінюватися від темно-зеленого до золотистого і кремового.
В інтернет магазині Garden House ви можете купити різний посадковий матеріал даного виду, який виросте або в прекрасне струнке дерево, або в невисокий витончений кущ. Різновидність сортів хвойної рослини надає необмежені варіанти його використання для оформлення саду або клумби заміського будинку.
Декоративна культура вимагає
Якщо ви не хочете, щоб китайський ялівець втратив свою розкішну крону, слід:
- Висадити рослину на сонячній ділянці, викопавши лунку близько 50 см глибиною.
- Саджанці надають перевагу сухому піщаному або кам'янистому ґрунті. Якщо на вашій ділянці грунт занадто вологий, або культура висаджується в низині, забезпечте їй дренаж із щебеню або гравію.
- Відстань між ямками залежить від ширини крони дорослого екземпляра, але не менше 0,5 м. Доступна ціна на китайський ялівець дозволяє створити красиві групи з різних представників одного виду. Наприклад, розташовуючи поблизу екземпляри із зеленим і жовтим забарвленням хвої.
- Після посадки кущик не вимагає рясного поливу, тому навіть в посушливе літо не варто зволожувати грунт частіше 1 разу на місяць. А ось обприскування водою хвої рекомендується проводити щотижня пізно ввечері, щоб вона не вигоріла на сонці і залишалася декоративною.
- Розпушування і прополка біляствольного кола від бур'янів сприятимуть гарному росту деревця.
У кліматичних умовах України ви можете посадити рослину на відкритому повітрі і не боятися, що воно підмерзне. Якщо ви вкриє грунт близько коренів торфом і підв'яжете гілки, щоб вони не обламалися від рясних снігопадів, то кущі відмінно перезимують без укриття.
Хвороби та шкідники хвойних рослин
Якщо ви помітили, що крона придбала рудий відтінок і на гілках з'явилися здуття-нарости яскраво-оранжевого кольору, то чагарник слід обприскати кілька разів (з інтервалом в 10 днів) препаратом проти іржі.
Щоб уберегти китайський ялівець від всихання гілок, до якого приводять різні гриби-патогени, необхідно проводити профілактичне обприскування фунгіцидами (навесні та восени). Якщо хвороба вже проявилася, то краще повністю видалити уражені пагони.
Захистити культуру від попелиці, п'ядуна або павутинного кліща можна за допомогою спеціальних препаратів, які можна купити в будь-якому судовому магазині.
Стригти або не стригти?
Якщо ви посадите китайський ялівець серед інших чагарників в живоплоту, то щорічне обрізання можна замінити видаленням сухих гілочок. Тим, хто вирішить створити дивовижні композиції в японському саду або рокарії, підрізати пагони доведеться регулярно.
Але оскільки саджанці ростуть повільно, вам достатньо буде надати їм форму навесні. Продаж посадкового матеріалу в нашому садовому центрі припускає його доставку по Києву або в будь-який інший місто країни.Телефонуйте, якщо вам потрібна допомога при виборі відповідного сорту, або знадобилася консультація.