Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню

Чорна Смородина

Артикул: 160-196
32.00 грн
Артикул: 160-197
32.00 грн
Ягідна культура

Смородина "Софіївська", 1 л

Артикул: 80-041
Артикул: 80-042
Артикул: 160-043
Артикул: 160-071


Відгуки

Смородина "Ядрена", саджанець 2 роки

Чорна смородина - скринька користі і здоров'я

Смородина чорна є листопадним чагарником, який відноситься до роду Смородина. Назва рослини прямо пов'язане з його багатим насиченим ароматом: в перекладі з давньоруської це слово означало «сильний запах».
Дорослий кущ може досягти 2-метрової висоти. Листя цього виду дуже декоративна, темно-зелені пластинки гладкі, з зубчастим краєм (розміром від 3-12 см.). Плоди - великі ягоди з забарвленням від темно-червоного до бурого, зібрані в об'ємні красиві грона.
Смородина чорна є найбільш морозостійким представником даного виду (переносить холод до -400С), що дозволяє не піклуватися про укриття на зиму в наших кліматичних умовах.

Садівники магазину Garden House представляють на ваш вибір кращі сорти цього виду. Купуйте дбайливо вирощені і підготовлені до висадки саджанці ягідних культур, і отримаєте товар в будь-якій точці України.

Правила посадки чагарнику

Чорна смородина починає цвісти в травні, а дозрівання плодів відбувається вже до середини-кінця літа. Вибираючи місце для висадки, слід віддати перевагу сонячному, захищеному від вітру, відкритому простору.

Проводити висадку саджанців можна як навесні, так і восени, але фахівці віддають перевагу останньому. Кілька простих правил допоможуть вірно здійснити цю процедуру:
  • Вирівняйте і очистіть грунт від бур'янів.
  • Зробіть яму (глибина - 35-40 см) і засипте її на ¾ родючим грунтом з добривами.
  • Влийте піввідра води в середину і навколо лунки.
  • Проведіть мульчування поверхні торфом.
  • Взаємне перезапилення збільшить родючість кущів, тому чорну смородину рекомендують садити недалеко один від одного (1-1,25 м.). Перший урожай порадує вас вже на 2-3 рік після висадки.

Що необхідно знати про догляд за рослиною?

Особливу увагу слід приділяти неглибокому розпушуванні і підгодівлі ґрунту біля саджанця. Як правило, рослину щорічно живлять азотними добривами (80 гр. Аміачної селітри на кущ), а на 3 рік додають ще й органічні речовини.

Формувальна обрізка даного виду займає тривалий (4-5 років), але не вимагає великих трудовитрат, період. Цю процедуру краще проводити навесні, до розпускання бруньок; при кінцевому результаті на кущі залишається 15-20 гілок різного віку.

Корисні властивості

Цілющими характеристиками мають всі складові рослини: ягоди, бруньки, листя. Плоди чорної смородини містять: вітамін С, В, Р і провітамін А; органічні кислоти; глюкозу / фруктозу; глікозиди, флавоноїди; пектинові, дубильні, антоціанові і азотисті речовини. Листя чагарнику щедро наповнені аскорбіновою кислотою, каротином, фітонцидами і різними ефірними маслами. Ця рослина широко використовується при нетрадиційному лікуванні і служить для лікування і профілактики безлічі захворювань нирок, печінки, дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту. Має дезінфікуючі та протизапальні властивості; є хорошим жарознижуючим засобом; містить високий рівень антиоксидантів. Кулінари також сміливо застосовують його при консервуванні овочів, приготуванні салатів, чаю, вина, желе, йогуртів.

Хочете купити високоякісні саджанці ягідних культур за помірною ціною? Заходьте в інтернет-магазин Garden House або виберіть сорт який вам сподобався в садовому центрі в Києві. Всю необхідну інформацію ви зможете знайти на сторінці товару. Вибравши раз, ви полюбите цю ягоду назавжди.