Рослини для Вашого саду
0.00 грн Оформити 0
Главное меню

Хвойні рослини

Артикул: з20-008
5900.00 грн
Артикул: з210-007
4450.00 грн
Артикул: з210-005
5900.00 грн
Артикул: з210-004
4100.00 грн
Артикул: 222-45
155.00 грн
Артикул: 160-026
168.00 грн
147.00 грн
Контейнер:
165.00 грн - 750.00 грн


Відгуки

Кипарисовик тупий 'Pygmaea', 20-40 см
Сосна ‘Кримська’, 220-250 см
Туя західна "Thuja occidentalis Golden Globe", C46л
Можжевельник горизонтальный "Андорра вариегата",  20-25 см
Туя західна "Салланд", 30-40 см
Туя западная ‘Yellow Ribbon’, 140-150 см

Хвойні рослини

Хвойні рослини – це прикраса Вашого саду, без них ландшафтні композиції втрачають свою первинну красу в зимовий період, коли більшість рослин скидають листя або гинуть.
Якщо Ви посадите на Вашій ділянці хвойні рослини, то будьте впевнені, що вона буде виглядати красиво цілий рік. До того ж хвойні дуже  корисні для здоров’я людини та мікроклімату ділянки, адже вони виділяють фітонциди, що сприяють зміцненню імунітету, лікуванню хвороб легенів та серцево-судинних захворювань.
Хвойні не вибагливі до навколишніх умов, але для пишної й однорідної крони потребують гарного освітлення.

Ми пропонуємо Вам рослини висаджені в горщики, вони мають безліч переваг, ніж саджанці з відкритою кореневою системою, адже краще приживаються і можуть довгий час рости й транспортуватися в контейнерах. Такі рослини можна висаджувати в будь-яку пору року, тому що вони мають гарно сформовану кореневу систему, яка не травмується під час посадки.
В категорії хвойних рослин Ви можете знайти рослини різного розміру: крупноміри – від 2 м і вище,  й карликові форми – від 20 см. Висадивши на своїй ділянці доросле дерево Ви створите враження завершеності та гармонійності ділянки. Мініатюрні хвойні чудово впишуться і в кам’яну гірку, і в японський куточок, та й в парадну частину Вашого саду.

Догляд за хвойними

  • Місцерозташування. Всі хвойні - світлолюбні. Особливо гарного освітлення потребують сосни і модрини. Для того, щоб була гарна й пишна крона, гарне освітлення потрібне також ялині, ялиці та туї. Але їх можна висаджувати і в дещо притінених місцях, з розсіяним світлом, наприклад в тіні будинкучи паркану. Найбільш тіньовитривалими вважаються тсуга і тис.    
  • Грунт. При всій різноманітності хвойних порід їх вимоги до ґрунтів практично однакові. Оптимальними є слабокислі, досить пухкі вологі ґрунту. Багатство ґрунту скоріше недолік: хвойні не потребують високих доз азоту, від нього вони дуже витягуються.    
  • Покупка і посадка. Купуючи хвойні культури, слід звернути увагу на те, щоб у них була певна форма, а хвоя мала інтенсивне забарвлення. У горщику з ґрунтом повинно бути багато пророслих коренів, які, однак, не повинні утворювати щільною, збитої маси. ґрунт повинен бути вологим. У рослин, що продаються навесні і восени в комі землі, коріння повинні бути обгорнуті мішковиною і сіткою.     Рослини, що продаються в пластикових горщиках, можна висаджувати практично весь рік. Яму для їх посадки слід робити вдвічі більшу від їхньої кореневої системи. Яму до половини слід засипати родючим ґрунтом або компостом, перемішаним з садовою землею. Цією сумішшю слід засипати коріння посадженої рослини. Обов’язково полити. При посадці не можна заглиблювати кореневу шийку.   
  • Стрижка. У хвойних рослин слід видаляти пошкоджені і сухі гілки. Якщо рослини висаджені дуже близько одна до одної, їх теж треба підрізати. Ялини і сосни треба підстригати один раз на рік - навесні, коли вже виросли молоді гілки, які обрізують наполовину, завдяки такій обрізці вони мають пишну і правильну форму крони.    
  • Добрива та підживлення.Підживлюють хвойні рослини навесні і влітку (не пізніше, середини липня). Краще віддавати перевагу добривам з найменшим вмістом азоту, наприклад комплексним для хвойних рослин. Останній раз підживлення проводити вкінці літа добривами для осінньої підгодівлі хвойних, в яких міститься фосфор і калій, які підвищують зимо- та морозостійкість.    
  • Полив. Поливу потребують загалом молоді рослини. Їх слід поливати рідко, але багато, близько 10-15 л води на 1 кв. м, найкраще поливати рослини вранці. Слід пам'ятати, що рослини краще зимують, якщо їх гарно поливати восени, тому що всі хвойні рослини найчастіше засихають взимку через нестачу вологи, а не через морози. Деякі хвойні вважаються засухостійкими (перш за все сосни), але такими вони стають тільки після декількох років після посадки, коли рослина укорінюється.    
  • Мульчування. Місце навколо хвойних культур бажано прикрити підстилкою. Вона запобігає висиханню землі, нівелює температурні перепади і стримує ріст бур'янів. Під шаром мульчі краще розвиваються ґрунтові бактерії і дощові черв'яки, що покращують структуру ґрунту та збагачують його поживними речовинами. В якості підстилки можна використовувати шар кори в 5 см або ж тирсу, тріску (шар 4 см). Мульча надає композиціям закінчений вигляд, відтіняючи зелень хвої, і сприяє здоров'ю рослин. В якості альтернативи мульчуючим матеріалам можна використовувати ґрунтопокривні рослини. 

Підготовка до зими

Сосни, ялини, модрини, ялиці, туї, ялівці та ін. рослини чудово перезимують, особливо якщо їм вистачало вологи в вегетативний період або вони добре политі перед зимівлею. Серед перерахованих хвойних є природні види і окремі культивари, які легко витримують зниження температури навіть до -40 ° С. Цим хвойним не потрібно укриття від морозів, у багатьох випадках воно можуть навіть спровокувати грибні захворювання, особливо в зими з відлигами. Багато неморозостійких карликових хвойних культур успішно зимують під сніговим укриттям. Допомогти хвойним перенести зиму може рясний полив пізньої осені, в жовтні-листопаді, коли земля ще не промерзла. Залежно від погоди і розміру дерева і чагарника під кожен екземпляр треба вилити не менше двох відер води.

Слід враховувати, що підстрижені рослини гірше переносять мороз і перепади температури, ніж рослини з природною формою крони. У регіонах з холодним кліматом їх слід вкривати на зиму. Рослини, що живуть в горщиках (або пластикових контейнерах), під час холодів слід переносити в приміщення, в світлі приміщення, температура в яких підтримується на рівні +5 ° С. Безпосередню загрозу для хвойних культур становить сніг, який може їх зламати. Тому взимку слід систематично його змітати, не чекаючи розломів. Вертикальні хвойні краще нещільно зв'язати шпагатом.